برآورد هزینه و زمان تحویل ترجمه تخصصی

تعداد کلمات (*)
ورودی نامعتبر
زبان (*)
ورودی نامعتبر

سفارش ترجمه تخصصی متن

جستجو در سایت

پیگیری وضعیت ترجمه ارسال شده

با ارائه تصویر کارت دانشجویی از تخفیف ویژه برخوردار شوید

برخی از رشته های تخصصی

شمارش تعداد کلمات در Word

تعداد کلمات متن معیار محاسبه قیمت ترجمه در سایت ترجمآن است. انواع متون با پسوندهای مختلف نظیر pdf,ppt,pptx,djvu,txt و غیره ابتدا به فرمت ورد (docx) تبدیل می شوند. سپس به کمک ابزار شمارشگر کلمات (Word count) تعداد کلمات متن بر اساس درخواست مشتری شمارش می شوند. به این ترتیب قسمت هایی از متن که نیاز به ترجمه ندارد مثلاً شکلها و جداول و منابع حذف می شوند و شمارش تعداد کلمات دقیقاً طبق نظر شما انجام می شود.

ثبت سفارش ترجمه تخصصی

سفارش از طریق تلگرام

سفارش ترجمه از طریق تلگرام

به منظور شمارش تعداد کلمات فایل های pdf، می توانید در نرم افزار مربوطه نظیر Acrobat reader یا Acrobat Pro با استفاده از ابزار انتخابگر متن (Select tool) بخش مورد نظر جهت ترجمه را انتخاب کرده سپس کپی و در نرم افزار Word وارد کنید تا تعداد کلمات محاسبه گردد. یک راه دقیق تر این است که ابتدا فایل pdf را به کمک Acrobat Pro به فایل Word تبدیل کنید تا از شمارش دقیق تعداد کلمه های متن اطمینان حاصل شود و در حین کپی کردن، هیچ بخشی از متن از قلم نیافتد.

در شکل زیر موقعیت ابزار شمارگر کلمات در نرم افزار ورد نمایش داده شده است:

شمارش تعداد کلمات در Word

همچنین تعداد کلمات متن در قسمت پایین سمت چپ (Status bar) قابل مشاهده است:

محاسبه تعداد کلمات در Word

در برخی از موارد با توجه به فرمت فایل pdf مورد نظر ممکن است پس از تبدیل به ورد، کلمات به صورت بهم چسبیده یا با حروف نامربوط درج شوند که به نحوه انکودینگ فایل pdf و دیکودینگ آن به فایل Word برمی گردد. در این موارد از روش های دیگری جهت محاسبه تعداد کلمات استفاده می شود تا برآورد هزینه ترجمه دقیقاً براساس قسمتهای مورد نظر مشتری انجام شود و حقی از کسی ضایع نشود.

لازم به ذکر است که معیار محاسبه هزینه ترجمه، تعداد کلمات متن مبدأ است و اختلاف در تعداد کلمات ترجمه و متن اصلی به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد. در محاسبه تعداد کلمه های متن همواره به خواسته مشتری توجه می شود و حتی زیرنویس شکلها و جداول و فرمولها در صورت عدم نیاز به ترجمه یا تایپ حذف می شوند.