ترجمه تخصصی چیست و چرا اهمیت دارد؟

امروزه نیاز به ترجمه تخصصی در زمینه های مختلف به صورت روزافزون احساس می شود. باتوجه به تخصصی شدن رشته های تحصیلی و افزایش تعداد شاخه ها و گرایش های مختلف و نیز پیشرفت تکنولوژی، دسترسی به اطلاعات به روز و با ارزش از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بسیاری از دانشجویان، محققین و فعالان صنایع گوناگون علاقمند به مقالات، کتب و متون علمی و فنی جدید و مرتبط با زمینه فعالیت خود هستند. این در حالی است که عمده منابع موجود به زبان انگلیسی بوده و حجم مطالب در حوزه های مختلف به قدری زیاد است که مطالعه و بررسی تمامی آنها برای همگان حتی افراد مسلط به زبان انگلیسی امکان پذیر نیست.

ثبت سفارش ترجمه تخصصی

سفارش از طریق تلگرام: tgtrans@

سفارش ترجمه از طریق تلگرام

از طرف دیگر تعداد مترجمین باتوجه به تعدد گرایش ها بسیار زیاد بوده و گرد هم آوردن این طیف وسیع از افراد در یک مجموعه طبیعتاً به صورت حضوری میسر نخواهد بود. لذا ارائه خدمات تخصصی ترجمه در دارالترجمه ها جوابگوی نیاز مشتریان نبوده و گرایش به سمت مراکز ترجمه تخصصی غیر حضوری به صورت روزافزون رو به افزایش است.

گروه ترجمآن با ارائه خدمات تخصصی ترجمه انگلیسی و فارسی با کیفیت عالی و قیمت مناسب توانسته است رضایت بسیاری از فعالان عرصه های مختلف علمی از جمله اساتید، دانشجویان و صنعتگران را جلب کند. مترجمین فعال در ترجمآن همگی علاوه بر تسلط کامل در زمینه تخصصی خود به زبان انگلیسی کاملاً مسلط هستند که تلفیق این دو ویژگی منجر به ارائه ترجمه تخصصی با کیفیت عالی و جمله بندی مناسب ضمن پایبندی به متن اصلی است.

یکی از ویژگی های اصلی ارائه خدمات ترجمه تخصصی در این مرکز، تیم مترجمین گلچین شده است. بدین معنی که مترجمین عضو ترجمآن همگی در عالی ترین سطح از نظر تحصیلات و دانش زبان انگلیسی هستند. بدین ترتیب عملکرد مترجمین به دقت توسط کارشناسان مورد نظارت قرار می گیرد و در صورت مشاهده هر گونه کم کاری یا تخلف، به مترجم خاطی تذکر داده می شود و در صورت تکرار از مجموعه کنار گذاشته شده و مترجم دیگری با عملکرد به مراتب بهتر جایگزین می شود. در این مرکز هر سفارش ترجمه پس از بررسی توسط کارشناس به بهترین مترجم با توجه به گرایش متن و ظرفیت موجود محول می شود (بر خلاف بسیاری از سایت های ارائه دهنده خدمات ترجمه که یک سفارش را برای چندین مترجم به صورت هم زمان ارسال می کنند و فردی که زودتر درخواست را تایید کند، ترجمه به وی سپرده می شود!). به عبارت دیگر مثلا سفارشات ترجمه در زمینه های مختلف نظیر پزشکی، مدیریت، کامپیوتر، مکانیک، عمران، برق، حسابداری، حقوق و غیره تنها به فارغ التحصیلان همان رشته واگذار می گردد.

همچنین امکان ویرایش تخصصی متن در صورت سفارش ترجمه ویژه میسر خواهد بود. این نوع ترجمه برای چاپ کتاب یا ارائه مقاله ISI مناسب است. در صورت سفارش ترجمه فوری امکان استفاده از چند مترجم به صورت هم زمان جهت افزایش سرعت تحویل متن ترجمه وجود دارد. همچنین تمامی ترجمه ها به صورت تایپ شده در نرم افزار Word تحویل داده می شوند و در صورت تمایل مشتریان عزیز، امکان ترجمه متن داخل اشکال و جداول و نیز تایپ فرمول ها وجود دارد.